Przedszkole Publiczne nr 27 Żagielek w Szczecinie - kolorowe, przyjazne dziecku, bezpieczne, położone w pięknej okolicy.

::.. Przedszkole Publiczne nr 27 Żagielek
 Przedszkole Publiczne nr 27 Żagielek
ul. Henryka Pobożnego 6/8
tel. kom. 91 433 60 11
Przedszkole Publiczne nr 27 Żagielek

Przedszkole nr 27 "Żagielek" dowodzone jest przez kapitana Dorotę Majewską. Placówka liczy cztery oddziały:
  • 3 - latki - Marynarze
  • 4 - latki - Rybacy
  • 5 - latki - Żeglarze
  • 6 - latki - Piraci

Przedszkole jest kolorowe, przyjazne dziecku, bezpieczne, położone w pięknej okolicy, w pobliżu Wałów Chrobrego. Posiada wykształconą kadrę pedagogiczną. Dzieci bardzo lubią swoje przedszkole, chętnie tu przychodzą, aktywnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach, bawią się i uczą. Nasi podopieczni są doceniani w miejskich i ogólnopolskich konkursach plastycznych, teatralnych, muzycznych, tanecznych, ruchowych.

Jak nazwa "Żagielek" wskazuje, przedszkole posiada "morski" charakter: dzieci uczestniczą w imprezach okolicznościowych związanych z miastem, regionem, morzem. Jak przystoi wilczkom morskim nieobca im wiedza o życiu marynarzy. Nasze przedszkolaki z całymi rodzinami chętnie biorą udział w akcjach oraz przedsięwzięciach organizowanych przez środowisko lokalne.

W przedszkolu "Żagielek" realizujemy następujące programy:
  • ABC...program wychowania przedszkolnego XXI w - A. Łada, E. Bełczewska, N. Herde, E. Kwiatkowska, J. Wasilewska.
  • Świat przedszkolaka - program edukacji przedszkolnej - H. Bednarczyk, M. Królica, M. Mociąg. Wydawnictwo Juka
  • Dziecięca matematyka- E. Gruszczyk - Kolczyńska.
  • Program edukacji morskiej Przedszkola Publicznego nr 27 "Żagielek" (program autorski)
  • Program edukacji przyrodniczej (program autorski)
  • Program edukacji kulturalnej "Mały Szczecinianin" (program autorski)
  • Program z zakresu podstaw informatyki "Przygoda z komputerem" (program autorski)
  • Program edukacji emocjonalnej "Przyjaciele Zippiego"
Zajęcia dodatkowe w przedszkolu:
  • j. angielski
  • umuzykalnienie (rytmika)
  • gimnastyka korekcyjna
  • taniec nowoczesny
  • zajęcia logopedyczne
  • religia (grupa najstarsza)

<< Przedszkole Publiczne nr 30   Przedszkole Publiczne nr 23 >>

Przedszkole Publiczne nr 27 Żagielek Szczecin. Wykształcona kadra pedagogiczna. Język angielski, gimnastyka, rytmika, taniec nowoczesny.